אודותי

בהכשרתי אני עובדת סוציאלית קלינית, משנת 1987, בעיסוקי אני משלבת הבנה עמוקה של האדם מתוך נסיון בטיפול ומתוך מפגשים עם אלפי אנשים במסגרות מקצועיות שונות.

הגישה הקוגניטיבית התנהגותית משמשת אותי בעבודתי המקצועית יחד עם הבנה דינאמית עמוקה של האדם. במסעותי הרבים ברחבי העולם למדתי כי אנשים שונים מתרבויות מגוונות הנם בעלי צרכים דומים: כולנו זקוקים לאהבה, הערכה, חמלה… כולנו רוצים שיהיה לנו טוב בחיים שלנו, כולנו רוצים להנות ולהעריך את מה שיש.
עד כמה שזה ישמע מוזר אולי, ברור לי כי הדרך בה אנו חושבים אודות עצמנו וחיינו היא זו הקובעת את מידת האושר שאנו חשים. מתוך חשיבה זו עזרתי למאות אנשים במהלך השנים לחשוב בצורה נכונה ומודעת אודות קשייהם ובכך להשיג איכות חיים טובה יותר. טיפלתי באנשים שסבלו מחרדות, ממשברי חיים אישיים וזוגיים, הדרכתי הורים רבים באשר לדרך הנכונה להם להתיחס לילדיהם, עזרתי לאנשים להגדיר את רצונותיהם בתחום הקריירה והזוגיות ולהשיג את מטרותיהם, טיפלתי במערכות יחסים קשות בין מתבגרים והוריהם, בין הורים מבוגרים מאוד לילדיהם הבוגרים, בין כפיפים לבוסים.
טיפלתי באנשים חולים במחלות נפשיות ופיזיות ,הנחיתי קבוצות לבני זוג של אנשים חולים, הנחיתי קבוצות של נפגעי טרור, הנחיתי קבוצות של הורים לחיילים פצועים, הנחיתי קבוצות של בנות זוג של נפגעי פוסט טראומה ,הנחיתי סדנאות  לזוגות שרצו לשפר את חייהם הזוגיים, הנחיתי סדנאות למנהלים ולקצינים שרצו למנף את יכולותיהם הניהוליות, ועוד ועוד.
בחלק מעיסוקי אני מדריכה סטודנטים ועובדים סוציאלים במסגרת פרטנית וקבוצתית בקליניקה ובאוניברסיטה ומשתדלת לגדל אותם ולעזור להם להצמיח את יכולותיהם המקצועיות.הכשרה של מדריכי סטודנטים לעבודה סוציאלית גם היא מאוד מהנה ומתגמלת עבורי.
מתוך זוגיות ארוכת שנים , מתוך עיסוק אינטנסיבי בבישול, בהליכות, שחיות ויוגה, בדאגה לילדים ולנכדים, בניהול חיים חברתיים עשירים, טיולים הנאה עצומה מהחיים אני מגיעה לעבודתי המקצועית.
העבודה הטיפולית וההדרכתית מאוד מאתגרת ומספקת, וגם מעשירה אותי ובעיקר את המטופלים.